Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Sotheby's Institute of Art

Sotheby's Institute of Art zaprasza na spotkanie w sprawie kariery w szeroko rozumianym sektorze sztuki. Spotkanie odbędzie w hotelu InterContinental, w piątek, 24 listopada, o godz. 18.00. RSVP jest obligatoryjne. Więcej informacji tutaj


 

Stypendia zagraniczne na rok akademicki 2018/2019

Biuro Spraw Studenckich UW opublikowało na swojej stronie listę krajów, do których można wyjechać na stypendium w roku akademickiem 2018/2019. Szczegóły: tutaj

 


Szkolenie BHP

Dziekanat informuje, że obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku studentów artes liberales będzie przeprowadzone poprzez platformę internetową COME. Szczegóły na stronie: https://come.uw.edu.pl/pl/node/472. Program szkolenia jest dostępny od 6 listopada 2017 r. do 9 lutego 2018 r. Szkolenie zakończy się egzaminem testowym, a zaliczenie będzie automatycznie przesyłane do USOS po zakończonych turach szkolenia. Termin poprawkowy: 2–8 marca 2018 r. Dodatkowe terminy nie są przewidziane.


 

Szkolenie POWI

Szkolenie POWI odbędzie się 23 listopada o godz 16.30, w sali konferencyjnej (Kolegium Artes Liberales, ul. Dobra 72). Przeprowadzi pani Magdalena Wielądek.


 

Konferencja: „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka"

Politologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie  zaprasza na kolejną edycję studencko-doktoranckiej ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka".

Terminarz zgłoszeń:
20 listopada 2017: Zakończenie przyjmowania streszczeń
25 listopada 2017: Ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji
1 grudnia 2017: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, sport, muzyka”

Więcej informacji na stronie Konferencji.

Konferencja UMCS


 

Zbadaj koty w mieście – program Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu uruchomiło rekrutację do kolejnej edycji Programu Wolontariatu Badawczego. Tematem badania są warszawskie kolty wolno żyjące i ich opiekunowie społeczni. Więcej informacji na stronie projektu.

Koty

 


 

Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji

Otwarto właśnie rekrutację na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji w ramach projektu „Erasmus - Mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi” w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Wydziału„Artes Liberales”, Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1_ERASMUS_WAL_wyjazdy_studentow_Rosja_Albania_2017-18 2_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady kwalifkacji_2017-18 3_ERASMUS_KA107_poza_UE_wymagania uczelni partnerskich 4_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady finansowania 5_ERASMUS_KA107_poza_UE_Learning_agreement


 

Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii

Rusza rekrutacja na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii w ramach systemu Double Degree Program  w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1. zasadach rekrutacji wydziałowej; 2. ogólnouniwersyteckich zasadach rekrutacji.


 

Pomoc dla studentów z zagranicy w Welcome Point UW

Welcome Point (punkt, w którym studenci z zagranicy otrzymują wsparcie, zanim nauczą się swobodnie poruszać po naszej uczelni) zorganizuje dyżury, podczas których będzie można pomagać studentom zagranicznym w rejestracji w USOS.
Dwie osoby będą dyżurować przy komputerach w budynku Zarządu Samorządu Studentów: na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze w środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00.


 

Biblioteka

W dniu 15 września biblioteka wydziałowa nieczynna.


 

Poradnik dla studentów pierwszego roku

Zarząd Samorządu Studentów UW przygotował Poradnik dla dla studentów rozpoczynających studia.
Wersja interaktywna dostępna online tutaj.


 

CFP: ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Emocje Robotów w narracjach kultury i technologii”

Poronin

Zaproszenie na konferencję.
Wydarzenie na Facebooku.


Rekrutacja do projektów w ramach programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia”

Poronin

Celem programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia” jest umożliwienie studentom i doktorantom uczenia się poprzez zdobywanie praktycznych doświadczeń w pracy projektowej pod kierunkiem tutorów, będących pracownikami naukowymi i specjalistami w swojej branży.
Rekrutacja uczestników trwa do 15 września 2017 roku.
Szczegóły o programie.


 

Obóz zerowy dla studentów Wydziału: Poronin, 11–17 września

Poronin

Więcej informacji udziela Samorząd. Strona wydarzenia na Facebooku tutaj.
Grafika: FB/Samorząd Studentów Kolegium MISH UW‎


 

Stypendium Ministra

Uprzejmie informujemy, że w roku 2017 studenci będą mogli składać wnioski o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez USOSweb. Wygenerowane z systemu podanie należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z załącznikami do Dziekanatu Wydziału „Artes Liberales” (ul. Dobra 72) do 15 września.


 

Wykłady Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza studentów i doktorantów na wolnodostępne wykłady, które zostaną wygłoszone przez specjalistów z różnych szkół wyższych. Więcej informacji tutaj


 

Biblioteka

W czasie wakacji biblioteka w siedzibie Wydziału w Pałacu Zamoyskich (ul. Nowy Świat 69) będzie nieczynna w następujących dniach: 13.07–28.07 oraz 14.08–01.09.


 

Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 22 sierpnia do 8 września 2017 r. możliwe będzie podpinanie przez studentów kursów z języków obcych realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017.  


 

Z powodu szczytu państw Trójmorza oraz wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie większość pracowników Wydziału „Artes Liberales” w dniu 6 lipca 2017 r. będzie nieobecna.
Prosimy kontaktować się tylko mailowo.


 

W dniu 6 lipca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 6 lipca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Biblioteka

W dniu 9 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 czynna od godz. 11.00.


 

W dniach 1–2 czerwca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniach 1–2 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Stypendia na studia na uczelniach kolumbijskich

Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą – ICETEX – otworzył nabór na stypendia obejmujące bezzwrotną pomoc finansową cudzoziemcom zainteresowanym studiami specjalizacyjnymi, magisterskimi i doktoranckimi na uczelniach kolumbijskich.

Szczegóły na temat wyjazdu.


 

Informujemy, że terminy i godziny dyżurów wykładowców oraz wszelkie zmiany są dostępne na głównej stronie Wydziału.


 

Projekt Przedsiębiorcza młodzież

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza studentów do uczestnictwa w projekcie Przedsiębiorcza młodzież. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur 11 kwietnia (wtorek). W zamian zaprasza 10 kwietnia (poniedziałek) w godz. 16.30–18.00.

 


Rekrutacjia na Program MOST na semestr zimowy lub rok akademicki 2017/2018

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program MOST w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 4 kwietnia.


 

W dniu 16 marca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 16 marca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Szkoła letnia „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change”

 Ohio State University wraz z PAN i UW po raz kolejny organizuje szkołę letnią dla studentów nauk społecznych „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change” (warsawsummerschool.wordpress.com).
3 studentów UW na poziomie licencjackim lub magisterskim może ubiegać się o bezpłatny udział w zajęciach, które prowadzone będą w siedzibie PAN w terminie 12 czerwca–14 lipca 2017 r.
Język instrukcji: angielski. Szczegóły i wymagania znajdują się w załączonym dokumencie.


 

Dyżur i zajęcia dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur i zajęcia w dniu 9 marca.


 

Szkoła Letnia w El Colegio de México

Szczegóły na temat wyjazdu.


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 7 marca i zaprasza chętnych na dyżur w czwartek 9 marca w godz. 13.00–14.30 lub do kontaktu mejlowego.


 

Elektroniczna legitymacja studencka

Aktualne informacje na temat elektronicznej legitymacji studenckiej znajdują się w załączniku.


 

Szkolenie POWI

Osoby, które nie uczestniczyły w Szkoleniu POWI dla Artes Liberales, będą mogły wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym dla MISH UW. Szkolenie odbędzie się 9 marca 2017 r. w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72 w godzinach 16.15–19.15. Przypominamy, że szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów Uniwersytetu Warszawskiego.


 

Odwołany egzamin

W dniu 6 lutego 2017 prof. L. Trzcionkowski z powodu choroby odwołuje egzamin i przenosi cały egzamin na  wtorek, 7 lutego, godz. 10.00, sala 11.


 

Plan sesji egzaminacyjnej – semestr zimowy 2016/2017

Plan sesji


 

Dyżury dr. Michała Mizery

31 stycznia (wtorek) godz. 15.30–16.30
2 lutego (czwartek) godz. 12.00–13.00
8 lutego (sroda) godz. 11.00–12.00
w II semestrze (dla studentów III roku I stopnia oraz studentów MISH realizujących minimum programowe w CLASS): wtorki godz. 15.00–16.30


 

Dyżur dr Karoliny Mroziewicz

Nnajbliższy dyżur z piątku 3 lutego przeniesiony jest na wtorek 31 stycznia, godz. 12.30–13.30 (sala nr 2). 


 

Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie

Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie, związane tematycznie z działalnością Instytutu Literackiego w Paryżu, „Kulturą” oraz biografiami i dorobkiem ich założycieli i twórców, w tym przede wszystkim Jerzego Giedroycia. Szczegóły: http://kulturaparyska.com/pl/aktualnosci/1/konkurs


 

W dniu 1 lutego 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 1 lutego br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.

 


 

Kurs uzupełniający z WF

Informacje na temat kursu znajdują się w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.


 

Praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+

Osoby zainteresowane wyjazdami na praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+ zachęcamy do zapoznania się z warunkami wyjazdów w roku 2016/17. Wszystkie potrzebne informacje i formularze znajdą Państwo na stronie http://bwz.uw.edu.pl/faq/dla-studentow-praktyki-20162017. W załączniku dokument z podstawowymi informacjami i tegorocznym limitem miejsc.


 

Szkolenia POWI dla studentów I stopnia Wydziału „Artes Liberales”

Na prośbę ZSS WAL termin szkolenia został przesunięty na godzinę 18.00–21.00 (27 stycznia, sala konfrencyjna w siedzibie Kolegium Artes Liberales).


 

Erasmus +
Rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2017/2018

Szczegóły rekrutacji na głównej stronie Wydziału.


 

Zaliczenie zajęć WF na studiach II stopnia

Pismo Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW dot. realizacji zajęć z wychowania fizycznego.


 

W dniu 11 stycznia 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 11 stycznia br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Konkurs na pracę pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą

Szczegóły w załączniku


 

Plan sesji egzaminacyjnej

Plan sesji egzaminacyjnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.


 

 


 

Godziny dziekańskie

Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” ogłasza w dniu 22 grudnia od godz. 15.00 godziny dziekańskie.


 

Studenckie spotkanie wigilijne

Zarząd Samorządu Studentów Wydziału „Artes Liberales” zaprasza na studenckie spotkanie wigilijne.


 

Ankieta on-line skierowana do obcokrajowców studiujących w Polsce

Na prośbę Jego Magnificencji Rektora UW przekazujemy informację o ankiecie on-line skierowanej do obcokrajowców studiujących w Polsce. 

 


 

Podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.

Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW – w terminie od 13 grudnia 2016 r. do 13 stycznia 2017 r. – możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017. 

 


 

Dyżury dr. Przemysława Kordosa

13 grudnia 2016 r. (wtorek), godz. 9.00-9.45, ul. Nowy Świat 69, p. 3; 15 grudnia 2016 r.  (czwartek), godz. 9.00-10.10, ul. Dobra 72, p. kons. i godz. 11.30-12.30, ul. Nowy Świat 69, p. 3.

 


 

W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka nieczynna

W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.

 


 

Warunki dodatkowej rejestracji na przedmioty do wyboru w Kolegium Artes Liberales

W celu podjęcia próby dodatkowej rejestracji na przedmiot, którego limit ustalony w USOS został wyczerpany, proszę wypełnić formularz rejestracji dodatkowej http://www.clas.al.uw.edu.pl/dla-studentow/wazne-dokumenty. Formularz proszę złożyć u nas osobiście lub wysłać na adres: katarzyna.bosk@al.uw.edu.pl do dnia 15 lutego 2017 roku. Podania będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń.


 

Rejestracja na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales

2 grudnia 2016 r. o godzinie 21.00 rozpoczyna się Rejestracja (3700-16-CLAS-LATO_AL) na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales. Jest to rejestracja dedykowana dla studentów kierunku artes liberales, ale studenci z MISH posiadający rekomendację na artes liberales także są do niej uprawnieni. Rejestracja ta zakończy się 5 grudnia 2016 r. do godz. 23.59. 

6 grudnia 2016 r. o godz. 09.00 zostanie uruchomiona Rejestracja (3700-16-CLASS-LATO), która potrwa do 28 lutego 2017 r. do godziny 09.00.

 


 

Rekrutacja na Program MOST na semestr letni w roku akademickim 2016/2017

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program MOST na semestr letni w roku akademickim 2016/2017 w pismie Prorektor ds.  Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW oraz broszurze informującej.

Plakat oraz baner Programu MOST.

 


 

Szkolenie BHP

Szanowni Studenci,
Uprzejmie informuję, że szkolenie bhp dla studentów rozpoczynających naukę w Uczelni w roku akademickim 2016/2017 będzie przeprowadzone systemem internetowym.

Program szkolenia oraz test będzie dostępny na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji (COME) w terminie 02 listopada 2016 r. do 10 lutego 2017 r. Termin poprawkowy od 03 marca 2017 do 09 marca 2017 r. Dodatkowych terminów poza wyznaczonymi nie przewiduje się.
Szkolenie jest zakończone egzaminem testowym (23 pytania zamknięte jednokrotnej odpowiedzi). Test zalicza 12 poprawnie zaznaczonych odpowiedzi. Zaliczenie testu będzie automatycznie przesłane do systemu USOS po zakończonych turach szkolenia.

Osoby legitymujące się dokumentem potwierdzającym zaliczenie przedmiotu „Bezpieczeństwo i higiena pracy” na innej Uczelni Wyższej lub innym Wydziale Uniwersytetu Warszawskiego niż obecny, będą miały przepisane zaliczenie. O fakcie tym winny niezwłocznie poinformować Dziekanat swojego Wydziału lub P. Dorotę Olejarka i P. Ninę Zielińską w Inspektoracie BHP iOP.
Studenci, którzy przechodzili szkolenie BHP do roku 2008 w formie wykładu winni są odbyć szkolenie raz jeszcze na platformie COME.

Studenci rozpoczynający naukę na studiach drugiego stopnia, którzy mają zaliczenie ze studiów pierwszego stopnia nie mają obowiązku uczestniczenia w szkoleniu BHP za pośrednictwem platformy COME.

Zaświadczenia o szkoleniach z zakresu BHP z zakładów pracy nie uprawniają do zaliczenia szkoleń BHP studentów rozpoczynających naukę w Uczelni.

W przypadku nie zaliczenia przedmiotu BHP, powtarzanie przedmiotu będzie możliwe w terminie od 28 sierpnia 2017 r. do 10 września 2017 r. Powtarzanie przedmiotu wiąże się z odpłatnością 200 PLN. Kwotę tę studenci wpłacają na konto wydziałowe przypisane do każdego konta w usosie. Dowód wpłaty należy przesłać P. Dorocie Olejarka lub P. Ninie Zielińskiej celem wpisania zaliczenia do usos.