Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Szkolenie w zakresie BHP oraz ochrony przeciwpożarowej

Prof. UW dr hab. Jolanta Choińska-Mika, Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, informuje o terminach szkolenia w zakresie BHP oraz ochrony przeciwpożarowej. Pismo.


 

Rzeczniczka Praw Studenta

ZSS UW informuje, że od 1 października 2019 r. nową Rzeczniczką Praw Studenta jest Katarzyna Wardzyńska (rps@samorzad.uw.edu.pl). Wraz z nią powołany został zespół zajmujący się sprawami na poszczególnych kampusach, oraz konsultantka ds. przemocy seksualnej.

 


 

Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Do 10 października warszawscy studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie. Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
– mają średnią co najmniej 3,5
– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
– miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 1500 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie. Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Rekrutacja dla studentów kończy się 10 października 2019 r. Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl, tel. +48 22 826 42 22.

 


Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph prowadzi nabór do recenzowanej monografii naukowej pt: Sport i zdrowie. Historia, prawo, społeczeństwo.

Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników naukowych, ekspertów w dziedzinie sportu i pasjonatów zdrowego trybu życia do publikacji rozdziału w recenzowanej monografii naukowej pod redakcją, publikowanej przez Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph (5 pkt MNiSW).
Wszystkie informacje i szczegóły znajdują się na stronie: www.archaegraph.pl/sportizdrowie

Proponowane zagadnienia:
- Historia sportu - wybrane zagadnienia z różnych epok historycznych
- Kobieta w "męskim" świecie sportu
- Inżynieria sportowa
- Doping w sporcie - aspekty prawne
- Zdrowe odżywianie i dieta w sporcie
- Prawo sportowe - w Polsce i na świecie
- Wojna futbolowa
- Medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna w sporcie
- Korupcja w sporcie
- Wpływ sportu na zachowania społeczne - pozytywy i negatywy
- Ludzie, którzy zmienili oblicze sportu
- Sport i zdrowie w naukach humanistycznych - sztuka i literatura
- Zdrowie psychiczne a tężyzna fizyczna
- Psychologia sportu
- Wybrane zagadnienia z fizjoterapii
- Tężyzna fizyczna w wojskowości i służbach porządkowych

Abstrakty (ok. 1000 - 2000 znaków ze spacjami) prosimy przesyłać n adres: wydawnictwo@archaegraph.pl - jako temat wiadomości prosimy napisać: Sport i zdrowie - monografia naukowa
Abstrakt powinien zawierać (poza opisem pracy) imię i nazwisko, afiliację oraz kontakt mailowy.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy wydawnictwo@archaegraph.pl
Zachęcamy do przejrzenia zawartości strony internetowej wydawnictwa www.archaegraph.pl
Powyższe zagadnienia to propozycje i należy je traktować jako ogólnikową wskazówkę do sformułowania właściwego tematu pracy.

Publikacja planowana jest na I kwartał 2020 roku

Łączę wyrazy uznania,
Karol Łukomiak/Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph
 


 

Przewodnik dla studentów I roku

Biuro Prasowe UW przygotowało dla studentów I roku przewodnik zawierający najważniejsze informacje na temat uczelni. Publikację w wersji elektronicznej można pobrać na stronie UW.


 

Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2019/20

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że według nowych zasad ubiegania się o stypendium ministra, prosimy o przesyłanie odpowiednio przygotowanej dokumentacji do dnia 30.09.2019 na adres: karolina.koper@al.uw.edu.pl. Szczegóły znajdują się na stronie BSS: http://bss.uw.edu.pl/stypendium-ministra-2018-2019/ 
 


Konkurs Przedsiębiorca Roku UW

To już kolejny rok, kiedy Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii jest współorganizatorem Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. Konkurs to inicjatywa zorganizowana pod patronatem Dziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Konkursu jest propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów:
- studentów, 
- absolwentów,
- pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, angażujących się w tworzenie i rozwijanie firm.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października 2019 r. w 5-ciu kategoriach:
- Master of Business, 
- Startup roku UW,
- Startup roku Wydziału Zarządzania UW,
- Innowacja / Innowator roku, 
- Przedsiębiorca społeczny.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/2ZhesqE. Więcej informacji na stronie internetowej konkursu: https://przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl

 


OFICJALNE GRUPY UW NA FACEBOOKU

Wszystkich studentów Wydziału „Artes Liberales”, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.

www.facebook.com/groups/UWstudenci

Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!

 

 

Are you coming from abroad to study at the UW? Join “Welcome at the University of Warsaw” group! Learn more about studying at the UW, meet new people and take part in the events aimed at students from all over the world!

https://www.facebook.com/groups/WelcomePointUW/

 


Mustis 2019. Odkryć, opisać, zrozumieć: archeologia rzymskiego miasta 

Wydział Historii i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych odkrywaniem przeszłości w dalekiej Tunezji.
Rekrutacja do Szkoły Letniej w Tunezji dobiega końca.

Zostało zaledwie kilka miejsc! Dołącz do grupy odkrywców! Szkoła Letnia "Mustis 2019. Odkryć, opisać, zrozumieć: archeologia rzymskiego miasta” odbędzie się w terminie od 20 do 30 września 2019 r. w miejscowości El Krib w Tunezji. 

Ze względu na specyfikę programu szkoły mogą wziąć w niej udział studenci studiów zarówno pierwszego stopnia (drugi i trzeci roku studiów), studiów drugiego stopnia (pierwszy i drugi rok) oraz studenci drugiego, trzeciego, czwartego i piątego roku jednolitych studiów magisterskich.

Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 20 czerwca 2019 r. do godz. 23.59. Do 23 czerwca 2019 r. zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji.
Lista rankingowa osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w Szkole Letniej "Mustis" zostanie opublikowana na stronie www.zip.uw.edu.pl najpóźniej 29 czerwca 2019 r.

Szczegóły dotyczące programu Szkoły Letniej i regulaminu znajdziecie Państwo na stronie: zip.uw.edu.pl
Szkoła letnia w Tunezji – ostatnie miejsca!
Wszystkich chętnych do przeżycia niesamowitej przygody w odległej Tunezji serdecznie zapraszamy!


 

Spotkanie dla kandydatek i kandydatów do Szkół Doktorskich UW

Zarząd Samorządu Doktorantów UW zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatek i kandydatów do Szkół Doktorskich UW. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 czerwca 2019 roku o godz. 17.30 w budynku Samorządu Studentów przy ul. Krakowskie Przedmieście 24 (Mały Dziedziniec), sala 200 (II piętro).

Zainteresowane osoby odsyłamy na stronę: https://www.facebook.com/events/853359348379514/


 

SPEED RECRUITING W PRAKTYCE. JAK SKUTECZNIE PRZEJŚĆ PROCES REKRUTACYJNY W 5 MINUT?

Warsztaty o rekrutacji połączone z praktycznymi ćwiczeniami. Uczestnicy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w zakresie szybkich rozmów rekrutacyjnych. Wiedzę zdobytą na spotkaniu z łatwością będą też mogli wykorzystać w trakcie poszukiwań pracy.  Warsztaty poprowadzą ekspertki rekrutacji z firmy Armatis-lc.

Więcej informacji.

 


Badanie opinii studentek i studentów uczelni warszawskich

Urząd m.st. Warszawy rozpoczął badanie opinii studentek i studentów uczelni warszawskich.

Badanie ma na celu zabrać potrzeby i oczekiwania społeczności studenckiej oraz dowiedzieć się jak studentki i studenci funkcjonują w mieście, czy korzystają z oferty miasta i uczelni, czego im brakuje i co chciałyby i chcieliby zmienić.

Badanie zostało przygotowane razem z samorządami studenckimi zaangażowanymi w działalność Porozumienia Uczelni Warszawskich, m.in. z samorządem Uniwersytetu Warszawskiego. Ankietę można wypełniać do końca czerwca.

Link do ankiety – www.cawi.um.warszawa.pl/badanie.studentow.pg

 

 


 

REKRUTACJA KADRY NA V WSTĘP DO SZTUK WYZWOLONYCH W GARDZIENICACH (PAŹDZIERNIK 2019) TRWA!

Co roku starsi Studenci i Studentki kierunku artes liberales organizują Konferencję Szkoleniową dla nowo przybywających na nasz kierunek. W tym roku wyjazd wstępny będzie odbywał się już po raz piąty!

Zapraszamy wszystkich studentów i studentki kierunku artes liberales do dołączenia do wyjątkowej ekipy Dobrych Duchów naszego Wydziału i zgłoszenia się do organizacji V Wstępu do Sztuk Wyzwolonych – Gardzienice 2019!

termin zgłoszeń: 8.06
jak się zgłosić – przez formularz na stronie: https://forms.gle/sFfs1pkSBdZzYJ6a6
Kogo szukamy: Studentek i Studentów I, II i III Stopnia, kierunku artes liberales

O wyjeździe: https://wdswgardzienice.wordpress.com/2017/07/31/first-blog-post/

Idea wyjazdu:
Wyjazd do Gardzienic to przede wszystkim Spotkanie – studentów, starszych studentów i profesorów, zadzierzgnięcie pierwszych więzi, zadanie pierwszych pytań, zasianie możliwości myślenia o sprawach, które mogą być ważne w czasie studiowania. Pomyślany jest tak, aby był otwarciem relacji pomiędzy kolegium a nowymi studentami oraz studentami między sobą. Jest okazją do przekazania w szczególnych warunkach wszystkich tych słów i idei, które powinny zostać wypowiedziane na początku, by mogły być rozważane w drodze. Zaczniemy od pytań o świat i refleksji nad edukacją, szczególnie uniwersytecką, gwoli zachęcenia do ciągłego uświadamiania sobie kim i gdzie się jest, oraz jak chce się kształtować to miejsce. Chcemy też uprzedzić o podstawowych trudnościach, jakich nastręcza przejście między rolą ucznia lub studenta innego kierunku, a rolą studenta w tak nietypowym miejscu jakim jest Artes Liberales i poszukać sposobów, które pomogą nowym członkom naszej Wspólnoty poradzić sobie z tymi trudnościami.

 

 


 

„Perspektywy wdrożenia sztucznej inteligencji, zmiany normatywne, społeczne i ekonomiczne, kwestie międzynarodowe"

Instytut im. Mikołaja Sienickiego ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w publikacji naukowej poświęconej sztucznej inteligencji pt. „Perspektywy wdrożenia sztucznej inteligencji, zmiany normatywne, społeczne i ekonomiczne, kwestie międzynarodowe".

Zaproszenie jest skierowane do badaczy z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i prawnych zainteresowanych problematyką sztucznej inteligencji.

Problematyka publikacji będzie skupiała się na perspektywie wdrożenia rozwiązań technologii Sztucznej Inteligencji w wielu sektorach polskiej gospodarki oraz problematyce zmian społecznych, normatywnych i ekonomicznych, które taka transformacja generuje. Wiele instytutów badawczych śledzących perspektywy ekonomicznego rozwoju na poziomie europejskim ocenia, że wdrożenie technologii SI umożliwi dokonanie skoku technologicznego oraz wygenerowanie wartości dodatkowej szacowanej przez niektóre z nich na 20% ogólnej produkcji gospodarczej (Raport McKinsey). Więcej informacji. 


Otwarty wykład z cyklu „Krzysztof Michałek Memorial Lecture”

Uniwersytet Warszawski i Indiana University Bloomington zapraszają na wykład z cyklu Krzysztof Michałek Memorial Lecture pt. Kurt Vonnegut and “Quality of Place” in America’s Midwest wygłoszony przez prof. Edwarda P. Comentale z Indiana University Bloomington. Wykład odbędzie się 24 maja 2019, o godz. 13:00 (Instytut Historyczny, Sala Kolumnowa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).


 

PROGRAM LETNICH PRAKTYK w ABW ‘2018

 


Dziekanat

We wtorek i czwartek (7 i 9 maja) w godz. 9.30–13.30 dziekanat będzie zamknięty z powodu szkoleń.

 


Rekrutacja do Programu MOST

Do 15 maja 2019 roku trwa rekrutacja do Programu MOST. 

Osoby zainteresowane podjęciem studiów w innej Uczelni w semestrze zimowym lub całym roku akademickim 2019/2020, zobowiązane są zarejestrować się pomiędzy w Internetowej Rejestracji Kandydatów MOST (tzw. IRK MOST) na stronie https://most.uka.uw.edu.pl/.

W sprawach Programu Mobilności Studentów MOST należy kontaktować się  z Koordynatorem Programu MOST w Uniwersytecie Warszawskim – Panią Magdaleną Mars pod nr tel. 22 55 24 112.

 


Dziekanat w dniu 19.04.2019

Dziekanat w dniu 19.04.2019 będzie czynny w godzinach. 09.00-13.00.

 


„Cezary Wodziński in memoriam”

18 kwietnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A odbędzie się spotkanie z Walerią Szydłowską, która zaprezentuje książkę „Cezary Wodziński in memoriam”.

Prof. Cezary Wodziński (1959–2016) był profesorem zwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz na Wydziale „Artes Liberales” UW. Był jednym z najwybitniejszych polskich filozofów, historykiem filozofii, tłumaczem i eseistą.

 

 

Warsztaty negocjacyjno-mediacyjne dla studentów UW

Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW zaprasza na bezpłatne warsztaty negocjacyjno-mediacyjne.W czasie warsztatów będzie można uzyskać wiedzę na temat efektywnej komunikacji, poznać techniki negocjacyjne oraz podstawową wiedzę o mediacji w ciekawej interaktywnej formie.

Warsztaty odbędą się w dniach 3 i 10 kwietnia 2019 roku w godzinach 17.00–20.00 w sali 3.3 przy ul. Lipowej 4.


Akademia dyplomanta

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów zaprasza na warsztaty Akademii dyplomanta.
Skuteczny start zawodowy zależy głównie od Ciebie! 

Dołącz do Akademii Dyplomanta, a dowiesz się:
– jak zbudować swoją samoocenę i rozwinąć umiejętności komunikacyjne? – co wybrać: umowę o pracę czy własną firmę?
– jak chronić swoją pracę twórczą i zarabiać na niej?
 

Zapraszamy do udziału w ostatnich warsztatach Akademii dyplomanta w dn. 1–4 kwietnia – to 8 tematów podzielonych na dwa bloki tematyczne:

a) Blok I. „Skuteczny start zawodowy”:
– Własna firma: g. 15:00-20:00, 1.04.2019
– Komunikacja i autoprezentacja: g. 15:00-20:00, 2.04.2019
– Samoocena w sytuacjach zawodowych: g. 15:00-20:00, 3.04.2019
– Analiza rynku pracy: g. 15:00-20:00, 4.04.2019

b) Blok II. „Aplikacyjna praca dyplomowa”:
– Strategia współpracy z otoczeniem: g. 10:45-12:15, 1.04.2019
– Rozpoznanie rynku - identyfikacja odbiorców: g. 12:30-14:45, 1.04.2019
– Własność intelektualna: g. 10:45-12:15, 3.04.2019
– Praca dyplomowa jako produkt: g. 12:30-14:45, 3.04.2019

W warsztatach mogą wziąć udział studenci UW, którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.

Napisz, w których warsztatach chcesz uczestniczyć na innohuman@uw.edu.pl do 28.03.2019 r.  

 


Zajęcia dr Julii Lewandowskiej

Doktor Julia Lewandowska z powodu choroby odwołuje swoje zajęcia w dniach 25–31 marca 2019.


 

CZYTAMY W POLSKIM: Sejm kobiet

23 marca, godz. 19.30

 


Bezpłatne warsztaty Biura Karier UW

W ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy na UW Biuro Karier UW zaprasza na bezpłatne warsztaty wolno dostępne w dniach 9 i 10 kwietnia.

 

 


Rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2019/20

Rusza rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2019/20 dla studentów Wydziału „Artes Liberales”, Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły w załącznikach:


Obóz szkoleniowy Inkubatora UW – BraveCamp

Superbohaterowie nie boją się wyzwań - podejmij rękawicę i jedź z nami na BraveCamp!
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do udziału w kolejnej, czwartej już edycji obozu szkoleniowo-integracyjnego BraveCamp, który odbędzie się w dn. 10–16 lutego 2019 roku.
Weź udział w akademii dla przyszłych superbohaterów - pod okiem trenerów oraz mentorów uczestnicy będą zdobywać kolejne supermoce przedsiębiorcy, które wykorzystają później przy tworzeniu i rozwijaniu swoich projektów biznesowych, naukowych lub z zakresu ekonomii społecznej. Rekrutacja do grona superbohaterów, którzy pojadą na BraveCamp, rozpocznie się 13 grudnia o godz. 20:00 i będzie trwała do 9 stycznia 2019 r. do końca dnia. Aby zgłosić swój projekt, wypełnij formularz: https://iuw.edu.pl/pl/projects/BraveCamp/zgloszenie/ Na najlepszych superbohaterów czekają granty o łącznej wartości 10 000 złotych. Fundatorem grantów jest firma Pfizer. Rozwiń swoją supermoc i zostań superbohaterem w swoim projekcie!

 


Biblioteka

W dniu 28 grudnia 2018 r. biblioteka wydziałowa będzie nieczynna.


 

Smolny Student Conference: Submission still open!

The application process for the *VIII Annual Smolny Student Conference* is still open! The conference will be held on *April 18-21, 2019* at the Faculty of Liberal Arts and Sciences of Saint Petersburg State University (Smolny College). We invite *students, post-graduate students, and young scholars up to 35 years old specializing in different fields of sciences and arts* to take part in our conference! Detailed information on deadlines and submissions can be found *in the file* attached.

 


 

 

City Internships | International Work Experience - Applications

 

With the new academic year well underway, I am pleased to announce the launch of the application process for our 2018/19 Study and Intern Abroad Programs.

For this academic year, we'll be offering Winter, Spring and Summer Programs in 9 locations: *London*, Paris, *New York*, Washington D.C., *Miami*, Chicago, *Los Angeles*, Boston & *San Francisco*.

All of our Programs feature a series of career-readiness classes, workshops and events centered around an internship placement at a leading company in an industry of interest to a student.

Our Programs are open to students from any year and with any major, and they may choose a placement in one of 9 career fields: *Banking & Financial services*; Consulting & Professional services;* Law & Politics*; Technology & Engineering; *Marketing, Advertising & PR*; Media, Entertainment & Journalism; *Art, Fashion & Design*; Start-ups & Entrepreneurship; *Charities, NFPs & NGOs*.

*Students may be directed to apply now at: https://city-internships.com/apply

For your information, and your students if you could be so kind to share this email with them, I have prepared a Prospectus explaining our Programs and offering: City Internships 2018/19 Prospectus and also a printable Noticeboard Flyer.

Lewis Talbot
Founder & CEO, City Internships

 


 

Spotkanie informacyjne poświęcone tematowi legalizacji pobytu w Polsce

Welcome Point UW organizuje spotkania informacyjne dotyczące zagadnień związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców na terenie Polski.

Przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji omówi podczas spotkań między innymi następujące zagadnienia:

  • Różnice pomiędzy wizą studencką a zezwoleniem na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach
  • Zezwolenie na pobyt stały w Polsce
  • Podjęcie stażu/praktyk podczas studiów
  • Podjęcie pracy podczas studiów i po studiach
  • Legalizacja pobytu na podstawie polskiego pochodzenia
  • Uprawnienia wynikające z posiadania Karty Polaka oraz polskiego pochodzenia

Zaolanowano 2 spotkania: - spotkanie przeprowadzone w języku polskim odbędzie się 13 grudnia o godz. 14.00; - spotkanie w języku angielskim odbędzie się 14 grudnia o godz. 14.00.

Obydwa spotkania będą miały miejsce w Pałacu Tyszkiewiczów, w Sali Balowej  i potrwają ok. 60 minut.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji poprzez wypełnienie formularza: Spotkanie w języku polskim: https://goo.gl/forms/oLVNhq8n5TBnVLxO2 Spotkanie w języku angielskim: https://goo.gl/forms/Litu6vjs9O90v4Nu2

Rejestracja na spotkania potrwa do 7 grudnia.

 


 Godziny dziekańskie

Z okazji uroczystości odnowienia doktoratu Prof. Jana Kieniewicza Dziekan Wydziału ogłasza godziny dziekańskie w środę, 5 grudnia od godz. 11.30 do godz. 15.00. 

 


NAWA Foreign Student Survey 2018

Tomasz Tędziagolski, pracowniki Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, zajmujący się ewaluacją i analizami wraz z Dyrektorem NAWA, panem Łukaszem Wojdygą, zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie cudzoziemcom studiującym na UW linku do ankiety online, przygotowanej przez NAWA.

W załączeniu znajduje pismo Dyrektora NAWA informujące o badaniu oraz listę pytań ankietowych.

Link do ankiety online: http://survey.nawa.gov.pl/

Sondaż adresowany jest do wszystkich zagranicznych studentów i doktorantów kształcących się w Polsce (nie jest adresowany do studentów z Polski oraz do cudzoziemców odbywających kursy przygotowujące do studiów). Ankietę przygotowano w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Wypełnienie ankiety zajmuje nie więcej niż 10 minut. Badanie stanowi II edycję sondażu przeprowadzonego przez MNiSW w 2016 r.

Link do ankiety będzie aktywny do 16 grudnia.
 


 

Program TopMinds 

Program TopMinds to inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W ramach Programu mentorzy i eksperci – absolwenci Programu MNiSW Top 500 Innovators oraz Programu Fulbrighta – będą wspierać uczestników w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń, pomogą w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także wskażą sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej. Program wspierają: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Collegium Wratislaviense oraz Bury & Bury Kancelaria patentowa sp. z o.o. Inicjatywa jest finansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą “DIALOG” na lata 2017 – 2019.

Edycja 2019, która potrwa od stycznia 2019 do czerwca 2019, oferuje Uczestnikom:
- udział w mentoringu indywidualnym (MENTORING) pod opieką wybranego Mentora/Mentorki,
- udział w sesjach szkoleniowych z rozwijania kompetencji interpersonalnych (SKILLS),
- udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi ze świata nauki i biznesu (BEST PRACTICES).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Programu TopMinds oraz facebooku.


Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji!

Wszystkich absolwentów Wydziału „Artes Liberales” zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.


 

„Pisz, publikuj i promuj swój tekst naukowy!”

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na trzecią edycję bezpłatnych szkoleń pt. „Pisz, publikuj i promuj swój tekst naukowy!”. Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów przygotowujących prace dyplomowe oraz do samodzielnych pracowników naukowych.

Szczegóły i zapisy: www.buw.uw.edu.pl/szkolenia 


 

Rekrutacja do Programu MOST

31 października 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja do Programu MOST na semestr letni 2018/2019.

 


Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy

Biuro Karier UW informuje o bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy. Spotkania odbędą się w dniach 20 i 21 listopada br. na Wydziale Neofilologii UW.

 


 

2 listopada  2018 r.: Dzień Dziekański

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” dzień 2 listopada 2018 r. ogłasza dniem dziekańskim.


Warsztat „Autoprezentacja i mowa ciała – potęga komunikacji niewerbalnej”

BIURO KARIER UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

zaprasza na bezpłatny warsztat pt.: Autoprezentacja i mowa ciała – potęga komunikacji niewerbalnej.

Warsztaty odbedą się 23.10.2018 r. w godz. 10.30-15.30, w sali nr 100 w budynku Samorządu Studentów UW. Warsztat poprowadzi Pani Katarzyna Karolak z firmy Vivus Finance – grupa kapitałowa 4Finance. Zapisy są przyjmowane drogą mailową na adres: biurokarier@adm.uw.edu.pl. W temacie maila należy podać temat warsztatu. 

 


 

Zajęcia z języka hiszpańskiego – grupa zaawansowana (3700-CS-JHIS3)

Szanowni Państwo, Studenci kierunków: artes liberales, antropozoologii oraz filologii nowogreckiej,
serdecznie zapraszamy na zajęcia z języka hiszpańskiego – grupa zaawansowana (3700-CS-JHIS3) prowadzone przez pana Marcosa Arcaya Pizarra. 

„El curso se adaptará al nivel de español del Grupo. Sin embargo, se espera un nivel mínimo de B1. Se hará hincapié en conocer diferentes producciones culturales (cine, literatura, televisión, etc.) de diferentes contextos culturales de países de habla hispana”.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki 11.30–13.00 oraz czwartki 9.45-11.15, sala 23, ul. Nowy Świat 69.

Na zajęcia można zapisać się poprzez rejestrację na zajęcia FN i CS  oraz za pomocą podania w dziekanacie Wydziału, ul. Dobra 72 (zapisy nie wymagają żetonów).


 

Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy”. Rekrutacja

Więcej informacji.


 

Dni dziekańskie

W związku z inauguracją roku akademickiego 2018/2019 w dniach 1–2 października 2018 r. na Wydziale „Artes Liberales” ogłasza się dni dziekańskie.

 


Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów warszawskich uczelni! Rekrutacja dla studentów trwa do 10 października 2018 r. O stypendium mogą aplikować studenci warszawskich uczelni, jeśli:

  • mają średnią ocen nie mniejszą niż 3,5,
  • osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
  • miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1300 zł netto

Stypendia dla studentów wynoszą od 500 do 1500 zł miesięcznie. Więcej informacji www.stypendiajp2.pl.


Deliberatorium Mediterraneum: Centra wzrostu, linie podziału, przestrzenie spotkań

Prof. Jan Kieniewicz  zaprasza na swoje nowe zajęcia: Deliberatorium Mediterraneum: Centra wzrostu, linie podziału, przestrzenie spotkań

 

Strona zajęć w USOSie

 


Dzień Adaptacyjny

Dzień Adaptacyjny w Kolegium Artes Liberales UW dla studentów 1-ego roku studiów I stopnia artes liberales odbędzie się w piątek, 28 września 2018 roku w sali konferencyjnej w „Białej Willi” (ul. Dobra 72). Program Dnia

 


 

The Gandhian Road to Freedom: Seventy Years After

Prof. Jan Kieniewicz w imieniu swoim i współprowadzących – prof. Badrinatha Krishna Rao i dr. Krzysztofa Iwanka – zaprasza na nowe zajęcia w Kolegium Artes Liberales prowadzone w języku angielskim: The Gandhian Road to Freedom: Seventy Years After.

 

Strona zajęć w USOSie

 


Harmonogram rejestracji na zajęcia WF

 


Dziekanat

Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” będzie zamknięty w dniach 13 sierpnia – 2 września 2018 r.

 


Wyjazd integracyjny studentów Wydziału

Wszystkich przyszłych i obecnych studentów Wydziału „Artes Liberales” zapraszamy na wydziałowy wyjazd integracyjny, który odbędzie w dniach 18-24 września 2018 roku. Jedziemy do Jastrzębiej Góry, nad piękne, inspirujące polskie morze. W planie wyjazdu przewidujemy wiele atrakcji, nie tylko turystycznych i rozrywkowych, ale i twórczych i intelektualnych. Planujemy również dwudniową wycieczkę do trójmiasta. Więcej informacji.


 

STYPENDIUM MINISTRA

Wnioski o przyznanie STYPENDIUM MINISTRA (wygenerowane z USOSweb, wydrukowane i podpisane, oraz dokumenty potwierdzające osiągnięcia) należy składać w sekcji studenckiej lub doktoranckiej dziekanatu Wydziału „Artes Liberales” UW, ul. Dobra 72, w nieprzekraczalnym terminie do 20 września 2018 r.


 

 Płatne praktyki studenckie w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii (UOTT) UW


 

Konferencja naukowa: „Edward Abramowski – od solidarności do spółdzielczości”

Europejskie Centrum Solidarności oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Edward Abramowski: od solidarności do spółdzielczości”. Organizowane przez nas wydarzenie ma być nie tylko okazją do uczczenia 150. rocznicy urodzin Edwarda Abramowskiego, ale przede wszystkim pretekstem do spotkania się w jak najszerszym i najbardziej różnorodnym gronie teoretyków/teoretyczek oraz praktyków/praktyczek spółdzielczości i samorządności. Pragniemy by organizowana przez nas konferencja umożliwiła wymianę myśli oraz doświadczeń i zacieśnienie więzi pomiędzy środowiskiem akademickim oraz środowiskiem tych, którzy i  które na co dzień działają w różnego rodzaju spółdzielniach. Opis konferencji, najważniejsze daty oraz informacje o formie nadsyłanych zgłoszeń można znaleźć klikając w link: http://www.ecs.gda.pl/title,EDWARD_ABRAMOWSKI__OD_SOLIDARNOSCI_DO_SPOLDZ....


 

Konferencja: „Nation and Society”

Dear Sir or Madam,

on June 29-30, 2018 the Copernicus Graduate School (www.cgs.umk.pl) organizes its Final Interdisciplinary Conference. The topic of the conference is: Nation and Society. The event will sum up the CGS project and will be an occasion to debate on development of European societies and their relation to the issue of nation. It is addressed to PhD Students and scholars of humanities and social sciences. The conference takes place at Nicolaus Copernicus University in Toruń (Poland) and is co-organized by German Historical Institute Warsaw, University of Rostock (Germany) and Palacký University in Olomouc (Czech Republic). We would like to invite you to the conference. Please find the further information in the attached file, containing the concept and content of this international event, as well as the application form. We are looking forward to your participation.

Yours faithfully, Ralph Schattkowsky Adam Jarosz


 

Seminarium: „Nauki i techniki od... starożytności”

Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na seminarium pt. „Nauki i techniki od... starożytności”. Seminarium odbędzie się 16 maja 2018 r. w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW (ul. Podchorążych 20), w s. nr  32.  Program


 

Giełda Współpracy

Zapraszamy na Giełdę Współpracy, która odbędzie się 23.05 w Sali Wystawowej BUW.

Wydarzenie ma charakter networkingowy. Połączone jest z prezentacjami "case study" prezentowanymi przez studentów, promotorów oraz firmy, instytucje i NGO'sy będące Partnerami prac dyplomowych. Podczas eventu można poznać naukowców i specjalistów UW i nawiązać partnerskie relacje biznesowe. Dla studentów to również szansa na znalezienie pomysłu na pracę dyplomową i partnera zewnętrznego.

Szczegóły: http://innohuman.biurokarier.uw.edu.pl/gielda-wspolpracy/
Rejestracja: https://goo.gl/forms/4EtC4O1K5yakeE0g1 


 

Dziekanat i Dzień Dziekański

W dniach 30 kwietnia i 2 maja Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” jest nieczynny. W dniu 30 kwietnia 2018 r. na Wydziale „Artes Liberales” obowiązuje Dzień Dziekański.


 

Święto Wydziału Psychologii UW

Z okazji Święta Wydziału Psychologii w dniu 8 maja 2018 r. na Wydziale Psychologii zostały ogłoszone godziny dziekańskie od godz. 12.00 do godz. 21.00.


 

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Nowe regulaminy
Uprzejmie informujemy, że od 18 kwietnia 2018 r. obowiązuje nowy Regulamin Systemu Biblioteczno-Informacyjnego UW i, będący do niego załącznikiem, Regulamin Udostępniania Zbiorów BUW. 
Na stronie BUW w dziale Aktualności znajduje się opis najważniejszych zmian i link do tekstu regulaminów.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Udostpniania Zbiorów BUW. http://www.buw.uw.edu.pl/nowe-regulaminy-systemu-biblioteczno-informacyj...

Majówka w BUW
W dniach 28 kwietnia - 6 maja 2018 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
będzie czynna w następującym harmonogramie:
- 28 kwietnia (sobota) w godz. 9-21,
- 29 kwietnia (niedziela) w godz. 15-20,
- 30 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8-21,
- 1 maja (wtorek, Święto Pracy) Biblioteka nieczynna,
- 2 maja (środa) w godz. 8-16,
- 3 maja (czwartek, Święto Konstytucji 3 Maja) Biblioteka nieczynna,
- 4 maja (piątek) w godz. 8-21,
- 5 maja (sobota) w godz. 9-21,
- 6 maja (niedziela) w godz. 15-20.

BUW dla sów
Letnia edycja akcji BUW dla sów rozpocznie się w nocy z 4 na 5 czerwca i potrwa do nocy z 22 na 23 czerwca. W dni powszednie BUW będzie czynny od 8 rano do 5 rano następnego dnia. Zapraszamy do nocnej nauki w Bibliotece Uniwersyteckiej i życzymy powodzenia w sesji egzaminacyjnej!

Wystawa CZYM JEST OŚWIECENIE?
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy CZYM JEST OŚWIECENIE?, zorganizowanej z okazji 200-lecia Gabinetu Rycin BUW. Piątek, 18 maja 2018 r., w godz. 18-22, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. Wystawa będzie czynna do 17 czerwca 2018 r.: wtorek - piątek w godz. 12 - 20,  w soboty w godz.11 - 20, w niedziele w godz.11 - 18, poniedziałek - nieczynna.

Oświecenie nocą. NOC MUZEÓW w BUW - 19/20 maja 2018 r. godz. 19 - 1 rano.
Zapraszamy na pokazy obiektów z kolekcji historycznych, artystycznych i specjalnych ze zbiorów Gabinetów Zbiorów Specjalnych BUW oraz do atrakcyjnie iluminowanych Ogrodów BUW, czynnych do godz. 24. 


 

„Akademia dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy”

Zespół Projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy” zaprasza do udziału w warsztatach „Akademii dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy”.

Warsztaty odbędą się w dniach:
–16 i 17 maja w godzinach 15:00-20:00;
– 18 maja w godz. 9:00-14:00;
– 19 maja w godzinach 10:00-15:00 na Kampusie Centralnym UW w budynku Samorządu Studentów UW, sala 100.  

Blok I. warsztatów tworzą 4 spotkania (jedno trwa ok. 5 godz.).

Podczas każdego z nich będziemy pracować nad jednym z tematów:
- analiza rynku pracy dla studentów z kierunków społeczno-humanistycznych;
- samoocena i jej rola w podejmowaniu decyzji zawodowych;
- własna firma - jak zacząć? - komunikacja i autoprezentacja w sytuacjach zawodowych.

Zajęcia dedykowane są studentom UW:
– zainteresowanym rozwojem kompetencji potrzebnych w prowadzeniu aplikacyjnych prac dyplomowych lub mających podpisaną umowę trójstronną na aplikacyjną pracę dyplomową;
– studiującym na kierunkach studiów prowadzonych na jednym z wydziałów współrealizujących projekt: „Artes Liberales”; Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii; Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych; Filozofii i Socjologii; Polonistyki; Psychologii;
– którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.

Aby zgłosić swój udział, wystarczy przesłać  wiadomość na adres: innohuman@uw.edu.pl do 9 maja 2018 r. do 20:00.
Więcej informacji na temat formalności związanych z uczestnictwem w warsztatach na stronie warsztatów.  

 


 

„Open Source – Open Mind”

Zwracam się do Państwa w imieniu zespołu projektowego ,,Open Source - Open Mind", który realizowany jest przez studentów *Koła Spraw Zagranicznych ISM UW*. Projekt podejmuje niezwykle aktualny problem dezinformacji i ,,fake-newsów". W jego trakcie zarówno twórcy jak i odbiorcy treści uzyskają niezbędne wsparcie.

Szczegóły projektu, a także poszczególnych wydarzeń znajdują się w załącznikach. Będziemy wdzięczni za wszelką formę wsparcia Projektu ,,Open Source - Open Mind".

Strona Organizatora - Zapraszamy do polubienia na Facebooku: https://www.facebook.com/KoloSprawZagranicznych/
Formularz zgłoszeniowy oraz informacja na temat warsztatów OSINT: http://www.pl.ism.uw.edu.pl/warsztaty-osint-rekrutacja-ruszyla/


 

Rekrutacja do Programu MOST 


 

„Najlepsi z najlepszych! 3.0”

Biuro ds. wspomagania rozwoju UW informuje o zaproszeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do składania ofert w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji


 

Inkubator UW – spotkanie

12 kwietnia 2018 r. o godz. 13.30 w sali nr 5 w Kolegium Artes Liberales odbędzie się spotkanie z p. Wojciechem Lasotą z Inkubatora UW.


 

OFERTA PRACY W INKUBATORZE UW

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych, organizując warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami, a także udostępniając nowoczesną przestrzeń do pracy. Inkubator poszukuje nowej osoby do zespołu na stanowisko Junior Project Managera.

Jeśli:

- lubisz i potrafisz zarządzać projektami,
- interesujesz się szeroko pojętą przedsiębiorczością i chcesz rozwijać społeczność uniwersytecką,
- tematyka start – upów oraz młodych biznesów nie jest Ci obca...
... to zachęcamy do aplikowania.

Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia - CV i odpowiedź na pytanie rekrutacyjne należy wysyłać na adres przemek.krawczyk@inkubator.uw.edu.pl. Szczegóły na https://iuw.edu.pl/pl/blog/rekrutacja-na-stanowisko-junior-project-managera/

 


 

Dnia 30 marca 2018 r. sekretariat Kolegium Artes Liberales (ul. Dobra 72) jest zamknięty.
W pilnych sprawach (np. hologramy na legitymacje) należy kontaktować się z p. Agnieszką Maciejewską (ul. Nowy Świat 69, pok. 27, godz. 10.00–14.00).


 


Konferencja naukowa „Konfrontacje”

Koło Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Konfrontacje”, która odbędzie się w dniach 26–27 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu. Tegoroczny jej temat to GRA. Pasjonujesz się kinematografią i wiesz wszystko na temat “Piły”? Grasz w koszykówkę, baskijską pelotę lub makao i pragniesz zaprezentować ich wpływ na funkcjonowanie organizmu? Jesteś matematykiem zainteresowanym teorią gier? Masz ochotę przedstawić swoje lingwistyczne badania nad znaczeniem gry słów w komunikacji? Zapraszamy do Wrocławia! “Konfrontacje” mają charakter interdyscyplinarny, sposób ujęcia tematu zależy od indywidualnego podejścia. Zgłoszenia wraz z tematami referatów oraz abstraktami (limit 250 słów) można nadsyłać do końca marca br. na adres kbi@gmail.com Lista prelegentów zostanie ogłoszona do 10 kwietnia br. Brak opłaty konferencyjnej. Języki konferencji: polski, angielski.

 


 

Akademia dyplomanta (blok I)

Zespół Projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy” zaprasza do udziału w pierwszym cyklu „Akademii dyplomanta (blok I)”. Warsztaty odbędą się w dniach 26, 27 i 29 marca w godzinach 15.00–20.00 oraz 28 marca w godzinach 14.00–19.00 na Kampusie Centralnym UW w budynku Samorządu Studentów UW, sala 100.

 Zajęcia dedykowane są studentom UW:

– zainteresowanym rozwojem kompetencji potrzebnych w prowadzeniu aplikacyjnych prac dyplomowych lub mających podpisaną umowę trójstronną na aplikacyjną pracę dyplomową;

– studiującym na kierunkach studiów prowadzonych na jednym z wydziałów współrealizujących projekt: „Artes Liberales”; Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii; Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych; Filozofii i Socjologii; Polonistyki; Psychologii;

– którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.

Aby zgłosić swój udział, wystarczy przesłać wiadomość na adres: innohuman@uw.edu.pl do 22 marca 2018 r. do 20.00. Więcej informacji na temat formalności związanych z uczestnictwem w warsztatach na stronie warsztatów oraz w grafice poniżej.


Miejski Informator Studencki

Biuro ds. Rekrutacji UW przesyła w elektroniczną wersję „Miejskiego Informatora Studenckiego”.
Wydawnictwo zostało przygotowane przez Urząd m. st. Warszawy do rozpowszechniania wśród studentów warszawskich uczelni. 

 


Letnie Kolegium Polsko-Austriackie

Kolegium Polsko-Austriackie zaprasza studentów z Polski zainteresowanych językiem niemieckim do udziału w Letnim Kolegium Polsko-Austriackim (8–28 lipca 2018 r.), tym razem w Warszawie i z planowanym wyjazdem do Łodzi. To świetna możliwość głębszego poznania języka niemieckiego i kultury austriackiej. Bliższe informacje na stronie: http://sommerkolleg.org/ oraz https://oead.at/de/ins-ausland/hochschulen/sommerkurse/sommerkollegs/#c1713. Rekrutacja kończy się 27 kwietnia 2018 r.. Studenci ze wszystkich kierunków są mile widziani ze znajomością języka niemieckiego na poziomie B1. 

 


Trzecia edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”

W konkursie przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy rozwojem stolicy, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jej tożsamości. Autorom wyróżniających się prac przyznane zostają nagrody finansowe. Zgłoszenia można składać do 30 marca 2018 roku. Więcej informacji.


 

Scottish Universities’ International Summer School (SUISS)

We are delighted to announce that next year’s Scottish Universities’ International Summer School (SUISS) will run from 9th July - 18th August 2018. Would you be willing to display and circulate the attached publicity material in your department, and to any interested colleagues and students? The following courses can be taken at undergraduate and postgraduate level:
-       Creative Writing (4 weeks)
-       Text and Context: Modernism (2 weeks)
-       Text and Context: Scottish Literature since 1900 (2 weeks)
-       Text and Context: Contemporary Literature (2 weeks)
-       Contemporary British and Irish Theatre and Performance (2 weeks)

The courses are supplemented by a wide-ranging social and cultural programme, and include readings by contemporary British authors such as David Greig, Sinéad Morrissey, and James Robertson. Students are also given the opportunity to experience the Edinburgh Festivals.

If three students from the same university attend our courses we offer them a 20% discount off the course fee. We also offer a variety of scholarships that are awarded on merit and financial need. For the latest information, please visit our website: www.suiss.ed.ac.uk.

Dr Calum Rodger & Katy Hastie
SUISS Co-Directors
The University Of Edinburgh


 

Oferta lektoratów po angielsku SJW

W załaczniku znajdą Państwo informację na temat lektoratów oferowanych przez Szkołę Języków Wschodnich a prowadzonych w językach obcych (głównie po angielsku i kilka po rosyjsku). Wszystkie wymienione niżej i w załączniku grupy są grupami od zera (dla osób nie mających żadnej wiedzy o języku). To już kolejny rok, gdy Szkoła Języków Wschodnich oferuje lektoraty w obcych językach oraz nowe grupy od podstaw w sem. letnim, podczas których studenci mają możliwość nie tylko nauki języka obcego, lecz także poznania kolegów z innych krajów i integracji ze studentami naszego Uniwersytetu. W razie pytań należy się kontaktować z SJW UW pod nr. telefonu 22 55 20 937 lub mejlowo: lektoraty.sjw@uw.edu.pl. Załącznik.


 

Witryna „Mobilność naukowa i edukacyjna na UW”

Uniwersytet Warszawski uruchomił witrynę „Mobilność naukowa i edukacyjna na UW”. Witryna gromadzi informacje na temat programów i projektów finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych, które umożliwiają wyjazdy studentom i nauczycielom akademickim UW w celu odbycia staży lub wykonania badań naukowych oraz przyjazdy naukowców i studentów z zagranicy.


 

Mikrogranty dla studentów studiów II stopnia

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” informuje, że studenci studiów II stopnia prowadzonych przez Wydział „Artes Liberales” mogą się ubiegać o mikrogranty przeznaczone na uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz na dofinansowanie krótkich wyjazdów badawczych związanych z tematyką prac magisterskich.

Szczegółowe zasady przyznawania mikrograntów są dostępne na stronie Wydziału.


 

VI Zlot Młodych Badaczy Kultury oraz Odlot. Nowe tematy historii sztuki

Doktoranckie Koło Naukowe przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego (w likwidacji) wraz z Kołem Naukowym Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego wspólnie zapraszają na dwudniowe przedsięwzięcie w dniach 10-11 V 2018 r. we Wrocławiu.  Pierwszy dzień wydarzenia będzie dniem zlotu, a dokładniej VI Zlotu Młodych Badaczy Kultury, któremu towarzyszyć będzie hasło zagrożenie. Natomiast drugi dzień będzie dniem odlotu, czyli kolejną edycją studenckiej konferencji „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”, poświęconej tym razem hasłu komfort.  Zarówno Zlot, jak i Odlot dedykowany jest badaczom kultury i sztuki oraz artystom.

Więcej informacji: zlotkultury.weebly.com


 

BUW w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Święta Trzech Króli

Szczegóły tutaj.


 

II Annual Smolny Student Conference “Multidisciplinarity in Science and Arts: Challenges of the Future”!

Szczegóły tutaj.


 

Międzynarodowa konferencja C-MIMUN

Biura Spraw Studenckich zachęca studentów do udziału w międzynarodowej konferencji C-MIMUN. Szczegóły tutaj.

 


St. Gallen Symposium

Biura Spraw Studenckich UW informuje o możliwości uczestniczenia w seminarium naukowym St. Gallen Symposium.

Informacja od organizatorów:

We are a nearly 50-year-old student initiative and invite graduate and postgraduate students from all fields of studies and corners in the world to compete for the St. Gallen Wings of Excellence Award by writing a compelling, inspiring and thought-provoking essay. Each year, this competition offers graduate and postgraduate students from all fields of study the unique opportunity to participate as “Leader of Tomorrow” at the St. Gallen Symposium, in company of 600 entrepreneurs, top managers, politicians and scientists from more than 60 nations. Your student’s are invited to submit their thoughts and visions to the question Robots are coming for your job. How do you augment yourself to stay economically relevant? at www.symposium.org/apply. Closing date is 1 February 2018.

The 48th St. Gallen Symposium is devoted to the theme “Beyond the end of work” and will be held from 2–4 May 2018 in Switzerland. We are honoured to have welcomed renowned participants such as Kofi Annan, seventh Secretary-General of the United Nations, Kersti Kaljulaid, President of the Republic of Estonia, Aubrey De Grey, author and biomedical gerontologist, Christine Lagarde, Managing Director of the International Monetary Fund, or Jack Ma, Chief Execute Officer Alibaba Group or Muhammad Yunus, Nobel Peace Prize laureate. As your university is among the leading in the world, we strongly believe that your students should have their say at our global conference and they should become part of our global community. In addition to the benefits mentioned above, there are some more highlights waiting for them in case they qualify:

·         Small and intimate gatherings with world leaders, exclusively for the students

·         Meet 600 of the world’s leading business, political, and academic leaders

·         Meet 200 of the world’s brightest young minds and become member of a unique global community

·         Expenses paid (travel, board and lodging)

·         Share their ideas with the symposium’s global audience

On top of everything, the very best student contestants present their idea on the big stage for the prestigious award, the three winners of the competition share a CHF 30’000.– cash prize.The performance will be in front of hundreds of current and future decision makers and it will be live-streamed so that the world can watch them as well. Here is how they did at our conference in 2017.


 

Spotkanie z przedstawicielem Ambasady USA w Polsce, panią Konsul Karoliną Orton

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Karoliną Orton. Podczas spotkania ze studentami pani Konsul przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji. W spotkaniu wezmą udział studenci, którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 15.00 w budnyku Samorządu Studentów UW (Krakowskie Przedmieście 24, pokój 200).

Osoba Kontaktowa
Karolina Pręgowska
669 830 090
karolinap@ccusa.com.pl
 

Prelegenci:
Karolina Orton, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Karolina Orton jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/136059653837506/


 

Konkurs „Interstudent 2018”

„Interstudent 2018” to konkurs  na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Konkurs jest częścią koordynowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy programu „Study in Poland”. Do 8. edycji konkursu  kandydatów można zgłaszać do 15 grudnia br. Zwycięstwo bądź wysokie miejsca naszych studentów w konkursie byłyby okazją do prezentacji potencjału Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie internacjonalizacji oraz oferty Uczelni postrzeganej z perspektywy studentów. Szczegółowe zasady, a także ankieta konkursowa znajdują się na stronie internetowej.


 

Krótkoterminowe studia

Biuro Współpracy z Zagranicą informuje o kwalifikacjach na krótkoterminowe studia w ramach umów bilateralnych na niżej wymienione uczelnie:

Dla studentów
FRANCJA
Ecole Normale Supérieure de Paris
Université Paris II Assas

KANADA
Carleton University
McGill University
University of British Columbia
University of Ottawa

Dla doktorantów
KANADA
University of British Columbia
University of Ottawa

Szczegółowe informacje o kryteriach oceny wniosków, wymaganych dokumentach  i terminach znajdują się na stronie BWZ http://bwz.uw.edu.pl/umowy-bilateralne-2 (dla studentów) i http://bwz.uw.edu.pl/dla-doktorantow (dla doktorantów).


 

Seminarium: Liberal Education and We 

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW i Dyrektor Kolegium Artes Liberales mają zaszczyt zaprosić kadrę, studentów i doktorantów Wydziału na Seminarium, które poprowadzi Profesor Honorowy Uniwersytetu Warszawskiego Donald W. Harward: Liberal Education and We. Seminarium będzie miało miejsce w środę, 6-ego grudnia 2017 r., w godz. 15.00-16.30 w sali konferencyjnej Kolegium Artes Liberales („Biała Willa”), ul. Dobra 72. Na czas seminarium ogłasza się „godziny dziekańskie”.


 

Sotheby's Institute of Art

Sotheby's Institute of Art zaprasza na spotkanie w sprawie kariery w szeroko rozumianym sektorze sztuki. Spotkanie odbędzie w hotelu InterContinental, w piątek, 24 listopada, o godz. 18.00. RSVP jest obligatoryjne. Więcej informacji tutaj


 

Stypendia zagraniczne na rok akademicki 2018/2019

Biuro Spraw Studenckich UW opublikowało na swojej stronie listę krajów, do których można wyjechać na stypendium w roku akademickiem 2018/2019. Szczegóły: tutaj

 


Szkolenie BHP

Dziekanat informuje, że obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku studentów artes liberales będzie przeprowadzone poprzez platformę internetową COME. Szczegóły na stronie: https://come.uw.edu.pl/pl/node/472. Program szkolenia jest dostępny od 6 listopada 2017 r. do 9 lutego 2018 r. Szkolenie zakończy się egzaminem testowym, a zaliczenie będzie automatycznie przesyłane do USOS po zakończonych turach szkolenia. Termin poprawkowy: 2–8 marca 2018 r. Dodatkowe terminy nie są przewidziane.


 

Szkolenie POWI

Szkolenie POWI odbędzie się 23 listopada o godz 16.30, w sali konferencyjnej (Kolegium Artes Liberales, ul. Dobra 72). Przeprowadzi pani Magdalena Wielądek.


 

Konferencja: „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka"

Politologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie  zaprasza na kolejną edycję studencko-doktoranckiej ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka".

Terminarz zgłoszeń:
20 listopada 2017: Zakończenie przyjmowania streszczeń
25 listopada 2017: Ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji
1 grudnia 2017: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, sport, muzyka”

Więcej informacji na stronie Konferencji.

Konferencja UMCS


 

Zbadaj koty w mieście – program Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu uruchomiło rekrutację do kolejnej edycji Programu Wolontariatu Badawczego. Tematem badania są warszawskie kolty wolno żyjące i ich opiekunowie społeczni. Więcej informacji na stronie projektu.

Koty

 


 

Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji

Otwarto właśnie rekrutację na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji w ramach projektu „Erasmus - Mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi” w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Wydziału„Artes Liberales”, Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1_ERASMUS_WAL_wyjazdy_studentow_Rosja_Albania_2017-18 2_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady kwalifkacji_2017-18 3_ERASMUS_KA107_poza_UE_wymagania uczelni partnerskich 4_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady finansowania 5_ERASMUS_KA107_poza_UE_Learning_agreement


 

Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii

Rusza rekrutacja na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii w ramach systemu Double Degree Program  w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1. zasadach rekrutacji wydziałowej; 2. ogólnouniwersyteckich zasadach rekrutacji.


 

Pomoc dla studentów z zagranicy w Welcome Point UW

Welcome Point (punkt, w którym studenci z zagranicy otrzymują wsparcie, zanim nauczą się swobodnie poruszać po naszej uczelni) zorganizuje dyżury, podczas których będzie można pomagać studentom zagranicznym w rejestracji w USOS.
Dwie osoby będą dyżurować przy komputerach w budynku Zarządu Samorządu Studentów: na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze w środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00.


 

Biblioteka

W dniu 15 września biblioteka wydziałowa nieczynna.


 

Poradnik dla studentów pierwszego roku

Zarząd Samorządu Studentów UW przygotował Poradnik dla dla studentów rozpoczynających studia.
Wersja interaktywna dostępna online tutaj.


 

CFP: ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Emocje Robotów w narracjach kultury i technologii”

Poronin

Zaproszenie na konferencję.
Wydarzenie na Facebooku.


Rekrutacja do projektów w ramach programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia”

Poronin

Celem programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia” jest umożliwienie studentom i doktorantom uczenia się poprzez zdobywanie praktycznych doświadczeń w pracy projektowej pod kierunkiem tutorów, będących pracownikami naukowymi i specjalistami w swojej branży.
Rekrutacja uczestników trwa do 15 września 2017 roku.
Szczegóły o programie.


 

Obóz zerowy dla studentów Wydziału: Poronin, 11–17 września

Poronin

Więcej informacji udziela Samorząd. Strona wydarzenia na Facebooku tutaj.
Grafika: FB/Samorząd Studentów Kolegium MISH UW‎


 

Stypendium Ministra

Uprzejmie informujemy, że w roku 2017 studenci będą mogli składać wnioski o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez USOSweb. Wygenerowane z systemu podanie należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z załącznikami do Dziekanatu Wydziału „Artes Liberales” (ul. Dobra 72) do 15 września.


 

Wykłady Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza studentów i doktorantów na wolnodostępne wykłady, które zostaną wygłoszone przez specjalistów z różnych szkół wyższych. Więcej informacji tutaj


 

Biblioteka

W czasie wakacji biblioteka w siedzibie Wydziału w Pałacu Zamoyskich (ul. Nowy Świat 69) będzie nieczynna w następujących dniach: 13.07–28.07 oraz 14.08–01.09.


 

Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 22 sierpnia do 8 września 2017 r. możliwe będzie podpinanie przez studentów kursów z języków obcych realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017.  


 

Z powodu szczytu państw Trójmorza oraz wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie większość pracowników Wydziału „Artes Liberales” w dniu 6 lipca 2017 r. będzie nieobecna.
Prosimy kontaktować się tylko mailowo.


 

W dniu 6 lipca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 6 lipca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Biblioteka

W dniu 9 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 czynna od godz. 11.00.


 

W dniach 1–2 czerwca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniach 1–2 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Stypendia na studia na uczelniach kolumbijskich

Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą – ICETEX – otworzył nabór na stypendia obejmujące bezzwrotną pomoc finansową cudzoziemcom zainteresowanym studiami specjalizacyjnymi, magisterskimi i doktoranckimi na uczelniach kolumbijskich.

Szczegóły na temat wyjazdu.


 

Informujemy, że terminy i godziny dyżurów wykładowców oraz wszelkie zmiany są dostępne na głównej stronie Wydziału.


 

Projekt Przedsiębiorcza młodzież

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza studentów do uczestnictwa w projekcie Przedsiębiorcza młodzież. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur 11 kwietnia (wtorek). W zamian zaprasza 10 kwietnia (poniedziałek) w godz. 16.30–18.00.

 


Rekrutacjia na Program MOST na semestr zimowy lub rok akademicki 2017/2018

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program MOST w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 4 kwietnia.


 

W dniu 16 marca 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 16 marca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Szkoła letnia „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change”

 Ohio State University wraz z PAN i UW po raz kolejny organizuje szkołę letnią dla studentów nauk społecznych „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change” (warsawsummerschool.wordpress.com).
3 studentów UW na poziomie licencjackim lub magisterskim może ubiegać się o bezpłatny udział w zajęciach, które prowadzone będą w siedzibie PAN w terminie 12 czerwca–14 lipca 2017 r.
Język instrukcji: angielski. Szczegóły i wymagania znajdują się w załączonym dokumencie.


 

Dyżur i zajęcia dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur i zajęcia w dniu 9 marca.


 

Szkoła Letnia w El Colegio de México

Szczegóły na temat wyjazdu.


 

Dyżur dr. Michała Mizery

Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 7 marca i zaprasza chętnych na dyżur w czwartek 9 marca w godz. 13.00–14.30 lub do kontaktu mejlowego.


 

Elektroniczna legitymacja studencka

Aktualne informacje na temat elektronicznej legitymacji studenckiej znajdują się w załączniku.


 

Szkolenie POWI

Osoby, które nie uczestniczyły w Szkoleniu POWI dla Artes Liberales, będą mogły wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym dla MISH UW. Szkolenie odbędzie się 9 marca 2017 r. w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72 w godzinach 16.15–19.15. Przypominamy, że szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów Uniwersytetu Warszawskiego.


 

Odwołany egzamin

W dniu 6 lutego 2017 prof. L. Trzcionkowski z powodu choroby odwołuje egzamin i przenosi cały egzamin na  wtorek, 7 lutego, godz. 10.00, sala 11.


 

Plan sesji egzaminacyjnej – semestr zimowy 2016/2017

Plan sesji


 

Dyżury dr. Michała Mizery

31 stycznia (wtorek) godz. 15.30–16.30
2 lutego (czwartek) godz. 12.00–13.00
8 lutego (sroda) godz. 11.00–12.00
w II semestrze (dla studentów III roku I stopnia oraz studentów MISH realizujących minimum programowe w CLASS): wtorki godz. 15.00–16.30


 

Dyżur dr Karoliny Mroziewicz

Nnajbliższy dyżur z piątku 3 lutego przeniesiony jest na wtorek 31 stycznia, godz. 12.30–13.30 (sala nr 2). 


 

Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie

Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie, związane tematycznie z działalnością Instytutu Literackiego w Paryżu, „Kulturą” oraz biografiami i dorobkiem ich założycieli i twórców, w tym przede wszystkim Jerzego Giedroycia. Szczegóły: http://kulturaparyska.com/pl/aktualnosci/1/konkurs


 

W dniu 1 lutego 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 1 lutego br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.

 


 

Kurs uzupełniający z WF

Informacje na temat kursu znajdują się w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.


 

Praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+

Osoby zainteresowane wyjazdami na praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+ zachęcamy do zapoznania się z warunkami wyjazdów w roku 2016/17. Wszystkie potrzebne informacje i formularze znajdą Państwo na stronie http://bwz.uw.edu.pl/faq/dla-studentow-praktyki-20162017. W załączniku dokument z podstawowymi informacjami i tegorocznym limitem miejsc.


 

Szkolenia POWI dla studentów I stopnia Wydziału „Artes Liberales”

Na prośbę ZSS WAL termin szkolenia został przesunięty na godzinę 18.00–21.00 (27 stycznia, sala konfrencyjna w siedzibie Kolegium Artes Liberales).


 

Erasmus +
Rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2017/2018

Szczegóły rekrutacji na głównej stronie Wydziału.


 

Zaliczenie zajęć WF na studiach II stopnia

Pismo Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW dot. realizacji zajęć z wychowania fizycznego.


 

W dniu 11 stycznia 2017 r. biblioteka nieczynna

W dniu 11 stycznia br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.


 

Konkurs na pracę pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą

Szczegóły w załączniku


 

Plan sesji egzaminacyjnej

Plan sesji egzaminacyjnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.


 

 


 

Godziny dziekańskie

Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” ogłasza w dniu 22 grudnia od godz. 15.00 godziny dziekańskie.


 

Studenckie spotkanie wigilijne

Zarząd Samorządu Studentów Wydziału „Artes Liberales” zaprasza na studenckie spotkanie wigilijne.


 

Ankieta on-line skierowana do obcokrajowców studiujących w Polsce

Na prośbę Jego Magnificencji Rektora UW przekazujemy informację o ankiecie on-line skierowanej do obcokrajowców studiujących w Polsce. 

 


 

Podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.

Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW – w terminie od 13 grudnia 2016 r. do 13 stycznia 2017 r. – możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017. 

 


 

Dyżury dr. Przemysława Kordosa

13 grudnia 2016 r. (wtorek), godz. 9.00-9.45, ul. Nowy Świat 69, p. 3; 15 grudnia 2016 r.  (czwartek), godz. 9.00-10.10, ul. Dobra 72, p. kons. i godz. 11.30-12.30, ul. Nowy Świat 69, p. 3.

 


 

W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka nieczynna

W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.

 


 

Warunki dodatkowej rejestracji na przedmioty do wyboru w Kolegium Artes Liberales

W celu podjęcia próby dodatkowej rejestracji na przedmiot, którego limit ustalony w USOS został wyczerpany, proszę wypełnić formularz rejestracji dodatkowej http://www.clas.al.uw.edu.pl/dla-studentow/wazne-dokumenty. Formularz proszę złożyć u nas osobiście lub wysłać na adres: katarzyna.bosk@al.uw.edu.pl do dnia 15 lutego 2017 roku. Podania będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń.


 

Rejestracja na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales

2 grudnia 2016 r. o godzinie 21.00 rozpoczyna się Rejestracja (3700-16-CLAS-LATO_AL) na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales. Jest to rejestracja dedykowana dla studentów kierunku artes liberales, ale studenci z MISH posiadający rekomendację na artes liberales także są do niej uprawnieni. Rejestracja ta zakończy się 5 grudnia 2016 r. do godz. 23.59. 

6 grudnia 2016 r. o godz. 09.00 zostanie uruchomiona Rejestracja (3700-16-CLASS-LATO), która potrwa do 28 lutego 2017 r. do godziny 09.00.

 


 

Rekrutacja na Program MOST na semestr letni w roku akademickim 2016/2017

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program MOST na semestr letni w roku akademickim 2016/2017 w pismie Prorektor ds.  Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW oraz broszurze informującej.

Plakat oraz baner Programu MOST.

 


 

Szkolenie BHP

Szanowni Studenci,
Uprzejmie informuję, że szkolenie bhp dla studentów rozpoczynających naukę w Uczelni w roku akademickim 2016/2017 będzie przeprowadzone systemem internetowym.

Program szkolenia oraz test będzie dostępny na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji (COME) w terminie 02 listopada 2016 r. do 10 lutego 2017 r. Termin poprawkowy od 03 marca 2017 do 09 marca 2017 r. Dodatkowych terminów poza wyznaczonymi nie przewiduje się.
Szkolenie jest zakończone egzaminem testowym (23 pytania zamknięte jednokrotnej odpowiedzi). Test zalicza 12 poprawnie zaznaczonych odpowiedzi. Zaliczenie testu będzie automatycznie przesłane do systemu USOS po zakończonych turach szkolenia.

Osoby legitymujące się dokumentem potwierdzającym zaliczenie przedmiotu „Bezpieczeństwo i higiena pracy” na innej Uczelni Wyższej lub innym Wydziale Uniwersytetu Warszawskiego niż obecny, będą miały przepisane zaliczenie. O fakcie tym winny niezwłocznie poinformować Dziekanat swojego Wydziału lub P. Dorotę Olejarka i P. Ninę Zielińską w Inspektoracie BHP iOP.
Studenci, którzy przechodzili szkolenie BHP do roku 2008 w formie wykładu winni są odbyć szkolenie raz jeszcze na platformie COME.

Studenci rozpoczynający naukę na studiach drugiego stopnia, którzy mają zaliczenie ze studiów pierwszego stopnia nie mają obowiązku uczestniczenia w szkoleniu BHP za pośrednictwem platformy COME.

Zaświadczenia o szkoleniach z zakresu BHP z zakładów pracy nie uprawniają do zaliczenia szkoleń BHP studentów rozpoczynających naukę w Uczelni.

W przypadku nie zaliczenia przedmiotu BHP, powtarzanie przedmiotu będzie możliwe w terminie od 28 sierpnia 2017 r. do 10 września 2017 r. Powtarzanie przedmiotu wiąże się z odpłatnością 200 PLN. Kwotę tę studenci wpłacają na konto wydziałowe przypisane do każdego konta w usosie. Dowód wpłaty należy przesłać P. Dorocie Olejarka lub P. Ninie Zielińskiej celem wpisania zaliczenia do usos.