Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

22.05.2017

Konferencja: „Ateizm po polsku”

Laboratorium Techno-Humanistyki zaprasza na konferencję naukową pt. „Ateizm po polsku”. Konferencja odbędzie się w dniach 26–27 maja w siedzibie Kolegium Artes Liberales. Szczegółowy program konferencji oraz abstrakty wystąpień znajdują się stronie konferencji.

22.05.2017

Spotkanie: „Przyjęło mnie stado koczkodanów”

Studenckie Koło Naukowe Animal Studies działające na naszym Wydziale zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Axerem: „Przyjęło mnie stado koczkodanów”. Profesor opowie o problemach ochrony zwierząt na terenie zagospodarowanym turystycznie na przykładzie Diani Beach w Kenii. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 19.00 w sali konferencyjnej w siedzibie Kolegium Artes Liberales.

12.05.2017

Konferencja: „Our Mythical Hope in Children’s and Young Adults’ Culture…”

Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną zaprasza na konferencję Our Mythical Hope in Children’s and Young Adults’ Culture… The (In)efficacy of Ancient Myths in Overcoming the Hardships of Life, która odbędzie się na naszym Wydziale w ramach ERC Consolidator Grant na projekt Our Mythical Childhood… pod kierunkiem prof. Katarzyny Marciniak. Program konferencji dostępny jest na stronie konferencji.

11.05.2017

Wykład: Reviving Orestes: The Sound of the Chorus

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza na wykład prof. Armanda D’Angoura (University of Oxford) pt. Reviving Orestes: The Sound of the Chorus. Prof. D’Angour to światowej klasy badacz starożytnej greckiej poezji i muzyki. Wykład odbędzie się 15 maja 2017 r. o godz. 17.30 w Kolegium Artes Liberales.

09.05.2017

Gronalia 2017 – Juwenalia regionalne Wydziału „Artes Liberales”

Zarząd Samorządu Studentów naszego Wydziału oraz Studenckie Koło Naukowe Badania Gier ALEA UW zaprasza na Gronalia 2017 – Juwenalia regionalne Wydziału „Artes Liberales”. 12 maja 2017 r. (piątek), godz. 10.00–17.00, w siedzibie Kolegium Artes Liberales. W programie spotkania z gośćmi związanymi z gamedev. Program spotkania