Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

27.05.2019

29 maja, konferencja: „Nowosielski myśli”

Bp dr hab. Michał Janocha, prof. ucz. zaprasza na konferencję „Nowosielski myśli” zorganizowaną przez Komisję Speculum Byzantinum Wydziału „Artes Liberales”. Konferencja odbędzie się w środę, 29 maja 2019 r., w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72 (sala konferencyjna, poziomi -1).

26.05.2019

27–28 maja, konferencja: „The Future of Work in the Postdigital Age”

Laboratorium Techno-Humanistyki zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „The Future of Work in the Postdigital Age”, która odbędzie się w dniach 27–28 maja 2019 r. w Kolegium Artes Liberales. Program konferencji
 

23.05.2019

22–26 maja, konferencja „Our Mythical History...”

W dniach 22–26 maja odbędzie się międzynarodowa konferencja „Our Mythical History: Children’s and Young Adults’ Culture in Response to the Heritage of Ancient Greece and Rome”, poświęcona recepcji historii starożytnej w kulturze dla dzieci i młodzieży. Konferencja stanowi podsumowienie drugiego etapu projektu „Our Mythical Childhood…”, realizowanego w ramach ERC Consolidator Grant pod kierunkiem prof. Katarzyny Marciniak na Wydziale „Artes Liberales” UW. Strona konferencji: www.omc.obta.al.uw.edu.pl/our-mythical-history

21.05.2019

Konkursy NCN

Informujemy, że na liście rankingowej projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN znalazły się dwa projekty z naszego Wydziału. W konkursie PRELUDIUM finansowanie uzykała mgr Alicja Bielak na projekt naukowy pt. „Emblematy medytacyjne w Rzeczpospolitej od XVI do XVIII wieku: źródła, realizacje i cele”. W konkursie OPUS finansowanie uzykał dr hab. Stefano Redaelli na projekt naukowy pt. „Szaleństwo po ustawie Basaglii: interdyscyplinarne badanie związków medycyny, literatury i myśli politycznej w włoskiej literaturze ostatnich czterdziestu lat”.

17.05.2019

24 maja, konferencja: „Między ugodą a carobójstwem. Granice polsko-rosyjskiego kompromisu politycznego...”

Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zapraszają na konferencje naukową pt.: „Między ugodą a carobójstwem. Granice polsko-rosyjskiego kompromisu politycznego w epoce Królestwa Polskiego. W rocznicę koronacji 1829 roku”. Konferencja odbędzie się 24 maja, w godz. 9.00–17.00, w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72. Więcej informacji.

16.05.2019

23–24 maja, Seminarium Emblematyczne

Pracownia „Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie Wczesnonowożytnej” Wydziału „Artes Liberales” UW zaprasza na Seminarium Emblematyczne, które odbędzie się w dniach 23–24 maja 2019 r. Spotkanie ma na celu konsolidację środowiska badaczy poświęcających swoje badania zagadnieniom związanym z emblematyką w kulturze Rzeczpospolitej. Seminarium odbędzie się w siedzibie Kolegium. Wydarzenia odbędą się także w Muzeum Warszawy oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej. Więcej informacji.

Strony