Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

18.01.2019

„Autodestrukcja II. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze”

Wydział „Artes Liberales” UW przy współpracy Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Autodestrukcja II. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze”, która odbędzie się w dniach 9–10 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej w Białej Willi przy ulicy Dobrej 72. Szczegółowe informacje.

18.01.2019

prof. Badrinatha K. Rao pt. „Reflections on India’s Experiments with Democracy, Nation-Building, and the Rule of Law”

Wydział „Artes Liberales” zaprasza na wykład prof. Badrinatha K. Rao pt. „Reflections on India’s Experiments with Democracy, Nation-Building, and the Rule of Law”. Wykład odbędzie się 28 stycznia 2019 r. godz. 17.00 w Kolegium Artes Liberales (sala konferencyjna, poziom -1).

14.01.2019

Prof. Rao: „Between Domestic Challenges and Global Aspirations...”

Wydział „Artes Liberales” zaprasza na wykład prof. Badrinatha K. Rao pt. „Between Domestic Challenges and Global Aspirations: Notes on the Future of China”. Wykład odbędzie się 21 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Kolegium Artes Liberales (sala konferencyjna, poziom -1).

ENGHUM jako success story Komisji Europejskiej

Zapraszamy do lektury artykułu na temat projektu Zaangażowana humanistyka w Europie/Engaged humanities in Europe (Twinning, Horyzont 2020), który opublikowała Komisja Europejska na platformie Research & Innovation/Success stories.

14.01.2019

CFP: Hieronymus noster: International Symposium on the 1600th Anniversary of Jerome’s Death

24–26 października 2019 r. Wydział „Artes Liberales” we współpracy z Uniwersytetami w Lublanie, Zagrzebiu, Grazu, Lille, Central European University (CEU), International Network of Excellence “Europa Renascens,” oraz z Institut des Sources Chrétiennes i Słoweńską Akademią Nauk i Sztuk, organizuje w Lublanie sympozjum poświęcone 1600 rocznicy śmierci Świętego Hieronima. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w sympozjum. Call for Papers i inne informacje na stronie konferencji