Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

06.02.2017

Konkurs „Grant Oral History”

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów Uczelni Wyższych oraz doktorów, którzy w swoich badaniach zajmują się powojenną historią Wrocławia lub szerzej Ziem Zachodnich i Północnych, wykorzystując źródła i metodologię historii mówionej. Szczegóły w załącznikach.

Plakat informujący o konkursie Regulamin konkursu Załącznik 1(a) Załącznik 1(b) Załącznik 2(a) Załącznik 2(b) Załącznik 3

Konkurs Prezydent m.st. Warszawy – Dyplomy Warszawy

Rozpoczeła się druga edycja Konkursu Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”. Organizatorem jest Muzeum Warszawy, instytucja samorządowa, która aktywnie uczestniczy w naukowym, kulturalnym i społecznym rozwoju miasta. Konkurs adresowany jest do Autorów wyróżniających się prac z zakresu wszelkich specjalności naukowych, dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Do Konkursu zgłoszone mogą zostać prace obronione na warszawskich uczelniach i jednostkach naukowych z siedzibą w Warszawie, które nie były zgłaszane w poprzedniej edycji i zostały obronione w 2016 r.

Informacje na temat konkursu
06.02.2017

Konkurs na najlepszą pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej

Informacje na temat konkursu
05.02.2017

Nagroda im. Anieli hrabiny Potulickiej

Informacje dot. Nagrody im. Anieli hrabiny Potulickiej ustanowionej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski za wybitne osiągnięcia naukowe  wpisujące się w idee chrześcijańskiego humanizmu do ewentualnego wykorzystania w pliku

01.02.2017

Hackathon łamiący bariery: 10–11 marca 2017 r.

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zapraszają na Hackathon łamiący bariery. Szczegóły na stronie: http://hackathon.lach.edu.pl