Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Wydziałowa inauguracja roku akademickiego

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW, dr hab. Robert A. Sucharski, prof. UW, zaprasza na inaugurację roku akademickiego na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października, o godz. 11.00, w sali konferencyjnej w siedzibie Wydziału (Kolegium Artes Liberales) przy ulicy Dobrej 72.

Program inauguracji:

Powitanie dr hab. Robert A. Sucharski, prof. UW (Dziekan Wydziału)

Ślubowanie studentów I roku

Wykład inauguracyjny prof. dr hab. Jerzy Axer (Dyrektor Kolegium Artes Liberales)

Dzień adaptacyjny w Kolegium

Dzień adaptacyjny dla studentów artes liberales I stopnia Kolegium Artes Liberales Szczegóły

18 września 2017: spotkanie Komisji AIESEE

Komisja AIESEE (The Polish Commission of Balkan Culture and History) zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 września o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales” (IV piętro) przy ul. Nowy Świat 69. Podczas spotkania dr Aleksandra Twardowska wygłosi referat pt. „Żydowsko-hiszpański w Bośni i jego status w świetle ideologii językowych przed 1941 rokiem”.

Katarzyna Marciniak zdjęcie 26.08.2017

Ambasador Naukowy Fundacji Alexandra von Humboldta w Polsce

Prof. Katarzyna Marciniak otrzymała nominację na drugą kadencję Ambasadora Naukowego Fundacji Alexandra von Humboldta w Polsce.

26.06.2017

27 czerwca: Esej Sceniczny na podstawie „Metamorfoz albo Złotego Osła” Apulejusza z Madaury

Studenci Pracowni Ekologii Teatru zapraszają na Esej Sceniczny na podstawie „Metamorfoz albo Złotego Osła” Apulejusza z Madaury z muzyką graną na żywo, pod opieką Włodzimierza Staniewskiego – dyrektora OPT „Gardzienice”. Prezentacja odbędzie się 27 czerwca o godzinie 19.00, w Kolegium Artes Liberales (sala konferencyjna, poziom - 1).