Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

16.11.2017

Warszawskie Czwartki Staropolskie

23 listopada 2017 r., o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales” przy ul. Nowy Świat 69 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich. Referat pt. Twórczość Marcina Hińczy (1592–1668) w kontekście jezuickich teorii reprezentacji wygłosi mgr Alicja Bielak.

16.11.2017

Spotkanie z JE Biskupem Mesaorii Grzegorzem

Pracownia Studiów Helleńskich Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na spotkanie z Jego Ekscelencją Biskupem Mesaorii Grzegorzem, przedstawicielem Apostolskiego Kościoła Cypru. 20 listopada, godz. 17.30, sala konferencyjna w Kolegium Artes Liberales. Spotkanie odbędzie się w języku greckim z tłumaczeniem konsekutywnym.

08.11.2017

13–18 listopada: Tydzień Różnorodności Językowej

W dniach 13–18 listopada obchodzimy Tydzień Różnorodności Językowej organizowany w ramach projektu Engaged Humanities, którego kierownikiem jest dr hab. Justyna Olko. Zapraszamy na szereg wydarzeń kulturalnych, którym towarzyszą dwie konferencje naukowe na naszym Wydziale oraz warsztaty. Więcej informacji tutaj

31.10.2017

First European Nahuatl Conference in Memory of James Lockhart

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kulturą i językiem Nahuatl na konferencję, która odbędzie się w dniach 17–18 listopada (piątek i sobota) na Wydziale „Artes Liberales” UW (ul. Dobra 72). Będziemy gościć jedne z najwybitniejszych postaci w dziedzinie badań mezoamerykanistycznych, m.in. Michela Launeya, Johna Schwallera i Camillę Townsend. Więcej informacji w programie.

23.10.2017

Delegacja Uniwersytetu Szanghajskiego (Shengdu)

W dniu 11 października br. Wydział „Artes Liberales” gościł delegację Uniwersytetu Szanghajskiego (Shengdu). Zasadniczym tematem spotkania było nawiązanie kontaktów i omówienie możliwości współpracy ze szczególnym uwzględnieniem współpracy w odniesieniu do badań i edukacji w zakresie historii sztuki, filmu oraz kształcenia w duchu liberal arts. Obie strony znalazły wiele punktów zbieżnych – będą trwały prace nad wprowadzeniem w życie przyjętych w trakcie spotkania założeń dotyczących współpracy.  

Strony