Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Organizacja egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2020

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. Dla osób, które będą podchodzić do egzaminów, Rada zaplanowała dwie formy jego realizacji. Szczegóły organizacji, harmonogram egzaminów oraz terminów rejestracji jest dostępny na stronie Rady.

Czas pracy w trybie zdalnym Wydziału „Artes Liberales” UW od dnia 25 maja

Szanowni Państwo,

W związku z Zarządzeniem nr 105 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie zagrożenia zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 informuję, że czas pracy w trybie zdalnym Wydziału „Artes Liberales” UW od dnia 25 maja br. zostaje utrzymany do odwołania.

Robert A. Sucharski
Dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW

Dane kontaktowe do pracowników Dziekanatu Wydziału „Artes Liberales”

PDF icon Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” – dane kontaktowe

Zarządzenie rektora UW dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu po 25 maja

21 maja rektor UW wydał nowe zarządzenie w sprawie zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim. Zgodnie z jego zapisami zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy nadal będą prowadzone w formie zdalnej, z wyjątkiem tych, których realizacja wymaga fizycznej obecności na uczelni. Możliwa jest praca zdalna, w systemie dyżurów lub wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Szczegółowe informacje na stronie głównej Uniwersytetu.

Dr Thurston C. Hicks: „The Relationship Between Tool Use and Prey Availability in Chimpanzees…”

Na łamach „International Journal of Primatology” ukazał się artykuł, którego współautorem jest dr Thurston C. Hicks. Tematem publikacji pt. „The Relationship Between Tool Use and Prey Availability in Chimpanzees (Pan troglodytes schweinfurthii) of Northern Democratic Republic of Congo” jest związek między dostępnością ofiar i posługiwaniem się narzędziami przez szympansy z północy Demokratycznej Republiki Konga. Więcej informacji na głównej stronie UW.

Spotkanie informacyjne Welcome Point UW: legalizacja pobytu w Polsce

Welcome Point UW zaprasza na spotkanie informacyjne online poświęcone tematowi legalizacji pobytu w Polsce, które zostanie poprowadzone przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej. Spotkanie online odbędzie się 18 maja (poniedziałek) o godzinie 12:00 i będzie trwało ok. 90 minut. Spotkanie zostanie przeprowadzone w języku angielskim. Więcej informacji.