Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

16.02.2018

23–24 lutego: Dzień Języka Ojczystego w Wilamowicach

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w dniach 23–24 lutego w Wilamowicach (koło Bielska-Białej) odbędą się liczne otwarte wydarzenia kulturalne. Dzień Języka Ojczystego będzie więc doskonałą okazją do kolejnego spotkania naukowców i aktywistów z Wilamowianami, analizy wyników dotychczasowych działań rewitalizacyjnych, a przede wszystkim do świętowania. W „Müterśpröhtag” wezmą udział przedstawiciele m.in. Łemków, Górali Żywieckich i Podhalańskich, Ślązaków, Kaszubów, Hucułów czy potomków Azteków posługujących się językiem nahuatl.

16.02.2018

22 lutego: We Design Locally. Warszawa Meetup #1 – spotkanie Koła „INTROIT”

Koło Artystyczno-Naukowe „INTROIT” działające przy Wydziale „Artes Liberales” zaprasza na spotkanie pt. „We Design Locally. Warszawa Meetup #1”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Kolegium Artes Liberales. Więcej informacji.

12.02.2018

Wykład pt. „Od pierwszego ujęcia”

Dr Michał Oleszczyk wygłosi wykład rozpoczynający działalność nowego studenckiego koła naszego Wydziału – Koła Naukowego Badania i Tworzenia Filmów „Cięcie”. Wykład pt. „Od pierwszego ujęcia” odbędzie się 21 lutego o godz. 18.30 w Kolegium Artes Liberales.

05.02.2018

Konferencja: „Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze”

Wydział „Artes Liberales” UW przy współpracy Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze”, która odbędzie się w dniach 22–23 maja 2018 r. Tematem konferencji będą różnie pojmowane sytuacje graniczne, rozważane z perspektywy interdyscyplinarnej – w szczególności zaś samobójstwo jako problem kulturowy. Zachęcamy do zgłaszania propozycji wystąpień przedstawicieli wszystkich dziedzin, którym temat autodestrukcji wydaje się ważny i ciekawy.

Zaproszenie na konferencję
17.01.2018

„Autonomia i doskonałość. Wyzwania rozwiązań systemowych”

Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego i Kolegium Artes Liberales mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dyskusji „Autonomia i doskonałość. Wyzwania rozwiązań systemowych”, która odbędzie się dnia 31 stycznia 2018 w Sali Senatu, w Budynku Rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Gościem i uczestnikiem konferencji będzie Pan Premier Jarosław Gowin. Spotkanie odbędzie się w ramach dyskusji nad projektem Ustawy 2.0. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00, a zakończą o 15.00. 

Program dyskusji

Strony